Nástroje Data view a Signal receiver používají jako předpis pro dekódování dat z CAN sběrnice data ve formátu EYE. Stejně tak je možné data v EYE souboru použít pro generování dat nástrojem Data generátor. Máme li k dispozici soubor DBC, je situace jednoduchá. Tento široce rozšířený formát lze snadno importovat, a následně uložit v EYE formátu. Formát EYE je interní formát programu PP2CAN, který je v některých ohledech poněkud flexibilnější než formát DBC.
V případě, kdy je třeba vytvořit rozsáhlejší soubor v EYE formátu, je možní vytvořit předpis pro vytvoření EYE v Excelu a následně jej importovat. Snadno tak lze opakující se položky kopírovat a vše vidíme pohromadě najednou. Tento postup byl využit i například při nedávném vytváření EYE souboru pro FMS standard 4.0 a položky Telltale Status.
První řádek excelovského listu obsahuje pojmenování významu sloupců. Protože je podporován nejen import dat ale i export, je nejsnazším způsobem exportovat si existující EYE soubor nebo prázdný EYE soubor. Tím získáme soubor xlsx s pojmenovanými názvy položek jednotlivých sloupců.
Následně je možné využít přehlednosti excelovské tabulky, kopírování řádku atd a rychle data editovat.
Položky BigEndian, FD, StringRev, BitNeg, StExt,Check, MultiplexEnable mohou nabývat hodnot 0 nebo 1. Ostatní pak dle potřeby.Bit First pro klasické CAN zprávy hodnoty 0 až 63. U CAN FD zpráv pak 0 až 512. BitLength pak 1..32. U proměnné STRING se nepoužívá pozice prvního bitu ale bajtu, tedy položky ByteFirst a ByteLength. Pro hodnoty Float je možné nastavit 32 nebo 64 bitový formát pomocí hodnot 0 a 1 ve sloupci FloatType.
Pokud používáte pojmenování hodnot, je možné použít šablon s názvy ve sloupci Value. Tyto šablony je pak možné používat opakovaně pokud jsou názvy stejné u více proměnných.